
theater
do. 12 maart 2026
Theaterportret Helga Deen
Sabine Maes, Joris Donders, Eva Emmen, William van Dijk
Aanvang 20:00 uur
20:00 uur
Aanvang
21:10 uur
Einde
Deze voorstelling bevat geen pauze.
€ 15,00
Theaterportret Helga Deen: een indringende voorstelling, gebaseerd op het dagboek en de brieven van deze jonge joodse vrouw in WO2.
Na meerdere succesvolle voorstellingen in 2020, 2024 en 2025 komt theaterportret Helga Deen naar Oisterwijk! In 2007 verschijnt onder redactie van het Regionaal Archief Tilburg het boek 'Dit is om nooit meer te vergeten, dagboek en brieven van Helga Deen - 1943'. Deze uitgave schetst een beeld van deze 18-jarige joodse scholiere en haar kortstondige liefdesrelatie met de Tilburgse kunstschilder in spe Kees van den Berg. Het gezin Deen ontvluchtte Duitsland bij de opkomst van het nationaalsocialisme in 1933 en zocht een veilig heenkomen bij familie in Tilburg. De voorstelling vertelt over de laatste periode van het leven van Helga Deen. Via herinneringen, gedachten en dromen voltrekt zich in spel en lied de tragische geschiedenis van ‘de Tilburgse Anne Frank’. Helga Deen gaat over hoop, verlangen en de kracht van liefde, want: 'Als je niet liefhebt, is je geluk weg en ben je zelf weg. Door lief te hebben is er hoop.' H.D.
In april 2025 is het dagboek van Helga Deen toegevoegd aan de UNESCO lijst van documentair erfgoed, de Nederlandse Memory of the World lijst. Een bevestiging van de grote historische waarde van haar authentieke dagboek.
Helga Deen kwam vaak in Oisterwijk. Ze was bevriend met Hanneke Gerritsen en ging met haar en vrienden wandelen bij het Belversven. Haar grootouders en 3 geslachten daarvoor liggen begraven in Oisterwijk op de Joodse begraafplaats. Helga is met haar broertje Klaus en haar ouders vermoord in Sobibor op 16 juli 1943.
Entreeprijs is inclusief servicekosten en een drankje naar keuze na afloop.